Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy év után újra meghirdették az eredeti árnál jóval olcsóbban az egykori kisgazda politikus és miniszter házát, amelynek furcsa módon még a méretei is nőttek.
A művész temetésén a (hang)költői, irodalomtörténeti, tanári és közéleti jelentőségét teljes joggal méltató gyászbeszédekbe már nem fért bele annak felidézése, amikor Torgyán József kisgazda politikus feljelentése nyomán csak legfelsőbb bírósági szinten sikerült megvédeni a művészi és sajtószabadságot.
2018-ban, amikor Hódmezővásárhely polgármesterévé választották, Molnár Róbert súgta Márki-Zay Péter fülébe, hogy a miniszterelnökségig meg sem állnak. A jóslat félig teljesült. Barátok, de van, amiben nem értenek egyet, például abban, amit Márki-Zay Orbán Gáspárról mondott. HVG-portré Kübekháza polgármesteréről, Molnár Róbertről.
Portik Tamás egykori szűk környezetéből kaphatnak választ a rendőrök arra a kérdésre, kik és miért robbantottak politikusoknál a kilencvenes években - legalábbis ezt állítja egy kormányközeli portál. De ha így is van és több mint húsz év után fény derül az indítékokra, akkor sincs miért aggódniuk a robbantóknak. Ezek a bűncselekmények már elévültek. Legutóbb 2014-ben történt olyan robbantás Budapesten, aminek az elkövetőjét azóta sem találták meg, a nyomozást már fel is függesztették.
Sokat elárult, ahogy Orbán Viktor alig 35 évesen, a hatalomra kerülése érdekében az államfőséget beígérve becserkészte Torgyán Józsefet, majd húsz éve, 2000 májusában hidegvérrel megszabadult a kisgazdák vezérétől.
Ómolnár Miklós újságíróként kezdte pályáját, majd a rendszerváltás idején a Kisgazdapárt egyik emblematikus személyisége lett, majd visszatért a sajtóvilágba. A HVG 1991 áprilisában készített vele portréinterjút, ezt közöljük most újra, változtatás nélkül. /// Sorozatunk a modern Magyarország meghatározó évének meghatározó szereplőiről szól.
Az idén elhunyt Torgyán József utolsó nagy célkitűzésének megfelelően javában szervezik a földművesek napját, de számos más terve is van a politikus nevét viselő alapítványnak – erről beszélt Torgyán Józsefné Cseh Mária, aki hétfőn először adott interjút férje halála óta.
Február 14-én a budapesti Szent István-bazilikában tartják a közelmúltban elhunyt Torgyán József volt földművelésügyi miniszter búcsúztatását - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM).
Torgyán József szókimondásával az egész nemzet javát kereste – állt Orbán Viktor gyásztáviratában. Az özvegy szerint a volt miniszternek gyönyörű, bár váratlan halála volt. Úgy volt, hogy hazaviszi Torgyán hamvait, de végül a vidékfejlesztési minisztérium intézkedik a temetésről.
A Független Kisgazdapárt egykori vezetője 84 évesen, otthonában hunyt el vasárnap reggel. A korábbi földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter legutóbbi szerepléseiből szemezgettünk.
„Az életem sokkal színesebb annál, mint hogy a rovatuk nyúlfarknyi helyére beférjen” – kezdte panasszal vagy inkább dicsekvéssel a kisgazdavezér, akit a HVG – ritka kivételként – se miniszterként, se pártelnökként nem mutatott be a Portréban. A hiánypótlásra 2008. december 20.-ig kellett várni. Akkor jelent meg ez a cikk a hetilapban. Most, az elhunyt politikusra emlékezve ezt a beszélgetést idézzük föl.